Oczyszczacze powietrza Fellowes, Winix i inneA

Zanieczyszczone powietrze nie sprzyja zdrowiu ani efektywnej pracy. Unoszące się w nim pyłki i cząsteczki substancji chemicznych są wdychane do płuc, w których osadzają się, pogarszając samopoczucie i tworząc podłoże do rozwoju różnych chorób. Dlatego warto zadbać o jego jakość zwłaszcza w tych miejscach, w których przebywa się przez wiele godzin dziennie. Z takim zadaniem doskonale poradzi sobie oczyszczacz powietrza Winix lub Fellowes./p>

Urządzenia tego typu usuwają 99,97% zanieczyszczeń dzięki czterostopniowemu procesowi filtracji. Eliminują smog, pyły PM2,5 i PM10, wirusy, drobnoustroje, zarodniki pleśni, roztocza oraz większość obecnych w powietrzu mikrobów i alergenów. Wychwytują także zanieczyszczenia z sierści zwierząt oraz dym papierosowy co łagodzi objawy alergii i chorób dróg oddechowych. Chcąc uzyskać jak najlepsze efekty, oczyszczacze powinno się stosować przez cały rok, zwłaszcza w dużych miastach takich jak Kraków, Warszawa czy Poznań, gdzie stężenie smogu nieustannie rośnie.

JAKI OCZYSZCZACZ POWIETRZA WYBRAĆ?

Wybierając oczyszczacz, należy sugerować się jego wydajnością. W praktyce oznacza to parametr, który określa szybkość przepływu gazów przez urządzenie. Dzięki temu można je dopasować do wielkości pomieszczenia, w którym ma pracować. Wiele modeli ma charakter uniwersalny. Przykładowo oczyszczacz powietrza Winix Zero został wyposażony w pięć trybów pracy, które można dopasować do wielkości pokoju czy biura. Inne cechy istotne przy wyborze urządzenia to rodzaj zastosowanych filtrów oraz głośność pracy. Przeglądając oferty produktowe, uwagę należy zwrócić również na filtr do oczyszczacza powietrza, który charakteryzuje się różnym przeznaczeniem i wydajnością. Wyróżniamy kilka ich typów: filtr wstępny siatkowy lub tkaninowy, węglowy w postaci granulatu lub napylonej włókniny, jonizacyjny, UV, wodny oraz HEPA. W zależności od wybranego rodzaju urządzenie może być przystosowane do różnych zadań.

Ważnym parametrem przy wyborze modelu jest poziom zautomatyzowania. Przykładowo oczyszczacz powietrza Winix ZERO sam dostosowuje intensywność pracy do aktualnego stężenia drobnoustrojów i pyłków w otoczeniu a także do natężenia światła. Dzięki temu doskonale nadaje się np. do pokoju dziecięcego, gabinetów masażu i SPA. Państwa uwadze polecamy także inne modele tego południowokoreańskiego producenta, wielokrotnie odznaczanego certyfikatami jakości. Z całą odpowiedzialnością polecamy również każdy oczyszczacz powietrza Fellowes. Te automatyczne oczyszczacze powietrza wyposażono dodatkowo w powłokę na filtrze HEPA zapobiegającą rozprzestrzenianiu się bakterii i grzybów.

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-12 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło