Oczyszczacze powietrza — urządzenia marki Fellowes, IDEAL, TruSens, Wells i Winix

Oczyszczacze powietrza Fellowes, TruSens, Winix i inne

Zanieczyszczone powietrze nie sprzyja zdrowiu ani efektywnej pracy. Unoszące się w nim pyłki i cząsteczki substancji chemicznych są wdychane do płuc, w których osadzają się, pogarszając samopoczucie i tworząc podłoże do rozwoju różnych chorób. Dlatego warto zadbać o jego jakość zwłaszcza w tych miejscach, w których przebywa się przez wiele godzin dziennie. Z takim zadaniem doskonale poradzi sobie oczyszczacz powietrza Winix, TruSens lub Fellowes.

Urządzenia tego typu usuwają 99,97% zanieczyszczeń dzięki wielostopniowemu procesowi filtracji. Eliminują smog, pyły PM2,5 i PM10, wirusy, drobnoustroje, zarodniki pleśni, roztocza oraz większość obecnych w powietrzu mikrobów i alergenów. Wychwytują także zanieczyszczenia z sierści zwierząt oraz dym papierosowy co łagodzi objawy alergii i chorób dróg oddechowych. Chcąc uzyskać jak najlepsze efekty, oczyszczacze powinno się stosować przez cały rok, zwłaszcza w dużych miastach takich jak Kraków, Warszawa czy Poznań, gdzie stężenie smogu nieustannie rośnie. Dodatkowo oczyszczacze Leitz TruSens wychwytują 99,99% cząsteczek koronawirusa, przenoszonego drogą powietrzną. 

Oczyszczacz powietrza Fellowes

W naszej ofercie znajdują się m.in. oczyszczacze powietrza Fellowes. Marka Fellowes to doświadczony producent urządzeń, których zadaniem jest podnoszenie jakości pracy w biurze lub pomieszczeniach domowych. Profesjonalne oczyszczacze powietrza pozwolą na zmniejszenie ilości szkodliwych zanieczyszczeń w powietrzu. To doskonałe rozwiązanie dla alergików lub osób zmagających się z astmą. Nasz asortyment obejmuje kilka modeli oczyszczaczy powietrza marki Fellowes. Proponujemy urządzenia wolnostojące oraz te, przeznaczone do montażu naściennego. Sprzęt różni się między sobą parametrami dotyczącymi m.in. rekomendowanej powierzchni pomieszczenia, w którym oczyszczacz ma się znajdować.

Oczyszczacz powietrza Winix

Proponujemy również profesjonalne oczyszczacze powietrza Winix. Urządzenia tej marki zapewniają szybkie oraz skuteczne likwidowanie zanieczyszczeń z powietrza (producent mówi o nawet 99,99% skuteczności). Filtry oczyszczaczy Winix likwidują wirusy, bakterie, pył oraz kurz, a ponadto redukują brzydkie zapachy. Dzięki temu powietrze w domu lub biurze jest całkowicie bezpieczne. W naszej ofercie znajdują się kompaktowe oczyszczacze powietrza, które mimo swoich małych rozmiarów są mocne oraz wydajne. Oferujemy także większe urządzenia, przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni nawet 120 m2.

Oczyszczacz powietrza TruSens marki Leitz

Oczyszczacze powietrza Leitz TruSens z kontrolującym jakość powietrza SensorPodem zapewniają czystsze powietrze wszędzie tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne. Wychwytuje 99,99% cząsteczek ludzkiego koronawirusa SARS-CoV-2, przenoszonego drogą powietrzną i wywołującego COVID-19. Filtracja 360 stopni wychwytuje typowe zanieczyszczenia, takich jak alergeny, lotne związki organiczne (LZO), niektóre gazy i bardzo drobne cząstki unoszące się w powietrzu, w tym wirusy i bakterie. Niewidzialne mikroorganizmy unoszące się w powietrzu zostają uwięzione w filtrze powietrza i pozostawione tam bez ingerencji mogą się namnażać. Lampa TruSens UV-C, emitując światło o odpowiedniej długości fali, pomaga zredukować to namnażanie. Technologia PureDirect™ pozwala na rozprowadzanie  czystszego powietrza dwoma strumieniami, zapewniając jego efektywną i wygodną dystrybucję w całym pomieszczeniu.

JAKI OCZYSZCZACZ POWIETRZA WYBRAĆ?

Wybierając oczyszczacz, należy sugerować się jego wydajnością. W praktyce oznacza to parametr, który określa szybkość przepływu gazów przez urządzenie. Dzięki temu można je dopasować do wielkości pomieszczenia, w którym ma pracować. Wiele modeli ma charakter uniwersalny. Przykładowo oczyszczacz powietrza Winix Zero został wyposażony w pięć trybów pracy, które można dopasować do wielkości pokoju czy biura. Inne cechy istotne przy wyborze urządzenia to rodzaj zastosowanych filtrów oraz głośność pracy. Przeglądając oferty produktowe, uwagę należy zwrócić również na filtr do oczyszczacza powietrza, który charakteryzuje się różnym przeznaczeniem i wydajnością. Wyróżniamy kilka ich typów: filtr wstępny siatkowy lub tkaninowy, węglowy w postaci granulatu lub napylonej włókniny, jonizacyjny, UV, wodny oraz HEPA. W zależności od wybranego rodzaju urządzenie może być przystosowane do różnych zadań.

Ważnym parametrem przy wyborze modelu jest poziom zautomatyzowania. Przykładowo oczyszczacz powietrza Winix ZERO PRO czy TruSens Z-2000 same dostosowują intensywność pracy do aktualnego stężenia drobnoustrojów i pyłków w otoczeniu a także do natężenia światła. Dzięki temu doskonale nadaje się np. do pokoju dziecięcego, gabinetów masażu i SPA. Inne rozwiązanie trybu automatycznego i czujników zanieczyszczeń wprowadziła marka Leitz TruSens. Do oczyszczaczy dołączony jest zewnętrzny czujnik zanieczyszczeń SensorPod. Umieszczamy czujnik po drugiej stronie pokoju, który dokona pomiaru zanieczyszczeń i przekaże wyniki do oczyszczacza. Zapewni to czystsze powietrze w całym pomieszczeniu. Państwa uwadze polecamy także inne modele tych producentów, wielokrotnie odznaczanych certyfikatami jakości. Z całą odpowiedzialnością polecamy również każdy oczyszczacz powietrza Fellowes. Te automatyczne oczyszczacze powietrza wyposażono dodatkowo w powłokę na filtrze HEPA zapobiegającą rozprzestrzenianiu się bakterii i grzybów. Oczyszczacze powietrza Leitz TruSens są wyposażone dodatkowo w lampę UV, dzięki której sterylizacja ultrafioletowa niszczy zarazki i wirusy, które mogą gromadzić się na filtrze, uniemożliwiając ich ponowny obieg.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło