Filtry do oczyszczaczy powietrza

Obecnie, gdy jakość powietrza staje się coraz większym problemem, oczyszczacze i zarazem filtry do oczyszczacza powietrza stają się jednymi z najczęściej poszukiwanych produktów. 

Filtry do oczyszczaczy powietrza - co dokładnie usuwają?

Prezentowane w ofercie filtry do oczyszczaczy zapewniają skuteczne usuwanie: alergenów, pyłków, bakterii, wirusów oraz innych szkodliwych dla zdrowia cząsteczek znajdujących się w powietrzu. W naszym portfolio produktów znajdują się m.in. filtry HEPA, antysmogowe, dedykowane dla alergików oraz węglowe, które spełniają najwyższe standardy jakości.

Filtry HEPA do oczyszczaczy

Filtry HEPA do oczyszczaczy jak sama nazwa wskazuje - “High Efficiency Particulate Air” należą do najskuteczniejszych filtrów na rynku. Wykorzystując mikroskopijne pory, wychwytują one cząsteczki o wielkości zaledwie 0,3 mikrona, w tym większość alergenów, kurzu i bakterii. Jest to idealne rozwiązanie dla alergików, którym zaleca się stosowanie filtrów najwyższej jakości.

Filtry węglowe do oczyszczaczy

Filtry węglowe oraz filtry antysmogowe do oczyszczaczy skupiają się na neutralizacji nieprzyjemnych zapachów, dymu, smogu oraz gazów. Działają one na zasadzie adsorpcji, czyli zatrzymywania cząstek na powierzchni filtra. Ten typ filtra to doskonały wybór dla osób, które chcą, aby w ich pomieszczeniu było chłodniej i wygodniej.

Filtry dodatkowe, mniej popularne

W naszym sklepie internetowym oferujemy nie tylko standardowe filtry do oczyszczaczy powietrza, ale także wprowadzamy innowacyjne rozwiązania w postaci filtrów dodatkowych, które występują w przypadku modelu oczyszczacza marki Wells (KLIK - WELLS AL315).

Filtry antystatyczne zatrzymują drobne pyły o cząsteczkach mniejszych niż 0,3μm, które unoszą się w powietrzu. Zaś filtry z zeolitem sprawdzą się świetnie w przypadku nadmiernej ekspozycji związków amoniaku, czy formaldehydów takich jak związki fosforanu, jonów cynku, miedzi, ołowiu, czy rtęci - a w szystko to niestety znajduje się w smogu występujących w naszym kraju. Filtry antyalergiczne jak sama nazwa wskazuje będą idealne dla alergików, gdyż zatrzymują cząsteczki mikroplastiku oraz uczulające pyłki roślin. Alergicy, u których występuje dość silne podrażnienie dróg oddechowych wskutek właśnie tych alergii, dostrzegą różnicę po oczyszczeniu powietrza z pomocą tego filtra. Oprócz wcześniej wspomnianych jest jeszcze filtr deodoryzujący z węglem aktywnym, który poprzez wzmocnienie podstawowego filtru węglowego wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia chemiczne i zapachy.

Wszystkie te filtry za wyjątkiem filtru antystatycznego dołączonego do wyżej wymienionego modelu oczyszczacza są do nabycia osobno w naszej ofercie. Zapraszamy do zakupów!

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło