Trymery i gilotyny do cięcia papieru: solidne urządzenia do biura

TRYMERY I GILOTYNY DO PAPIERU

Gilotyna do cięcia papieru pozwala na precyzyjne docięcie kartek do konkretnego formatu. Wykorzystanie tego urządzenia daje gwarancję uzyskania równych krawędzi i powtarzalności partii w przypadku obróbki większej ilości arkuszy. Jego obsługa jest zarówno bezpieczna, jak i prosta - sprzęt ten opiera się na ręcznym lub automatycznym docisku dźwigni zintegrowanej z nożem. Poniżej przedstawiamy Państwu kilka wskazówek, którymi warto się kierować przy wyborze gilotyn. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi oddziałami w Warszawie i Poznaniu.

Główną właściwością różniącą od siebie poszczególne modele urządzeń jest wydajność. Sprzęt zdolny do cięcia 5-20 kartek jednorazowo doskonale sprawdzi się w zaciszu domowym lub małym biurze. Należy do niego m.in. gilotyna Ideal 1133 - lekka, niewielka i niewymagająca nawet osłony. Do średnich firm polecane są natomiast urządzenia tnące średnio do 50 arkuszy na raz. Doskonałym przykładem jest tutaj gilotyna Fellowes z serii ASTRO wyposażona w solidne ostrza ze stali Sollingen oraz stabilny metalowy blat z siatką mierniczą w centymetrach i calach. Jednak na rynku dostępne są także modele tnące nawet ponad 500 kartek jednorazowo. Wykorzystywane są głównie w drukarniach, introligatorniach i fabrykach. W tym przypadku możemy Państwu polecić np. gilotynę Dahle z serii 846 z przezroczystą ochronną pokrywą noża i nakładką kątową. Urządzenie to ma funkcję optycznego zaznaczania linii cięcia. Działa na zasadzie docisku ręcznego.

W naszej ofercie znajdą Państwo gilotyny do papieru A4. Polecamy m.in. gilotynę Fellowes Stellar, która sprawdzi się przy średnim natężeniu pracy. Urządzenie jest w stanie pociąć jednorazowo 20 arkuszy papieru o formacie A4. Gilotyna wyposażona jest w osłonę SafeCut, dzięki czemu praca z tym sprzęt jest bezpieczna. Proponujemy również gilotyny do papieru A3, np. urządzenie marki Fellowes z serii Plasma. Ten model gilotyny polecamy do intensywnego użytku biurowego, ponieważ tnie jednorazowo nawet 40 arkuszy. Sprzęt wyposażony jest w antypoślizgowe nóżki oraz automatyczny docisk papieru.

TRYMERY DO PAPIERU

Asortyment obejmuje również trymery do cięcia papieru.Trymery to urządzenia, które służą do cięcia papieru, kalek lub zdjęć w liczbie średnio 3-10 sztuk. W zależności od rodzaju nadają się do obróbki zarówno mało-, jak i wielkoformatowych materiałów. Od gilotyn różnią się przede wszystkim rodzajem ostrza, które nie opada pod kątem, ale przesuwa się po arkuszu w poziomie. Przekłada się to na mniejszą wydajność, ale za to większą precyzję. Ponadto niektóre modele tną nie tylko w linii prostej, ale i falistej. Trymer wielofunkcyjny może być wyposażony także w opcję perforacji.

Oferujemy trymery do papieru z bigowaniem, co umożliwia wykonanie precyzyjnych wgnieceń. Dzięki temu dokumenty będą składać się w estetyczny sposób — bez załamań i innych uszkodzeń. Trymery posłużą do cięcia i bigowania zarówno papieru, jak i plastikowych okładek. Wszystkie urządzenia z naszej oferty są łatwe w obsłudze oraz co najważniejsze, bezpieczne.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło