Podstawy pod monitory

Praca przy biurku i komputerze może wydawać się lekka i przyjemna. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie. Niewielka ilość ruchu i wymuszenie pozycji pionowej przez wiele godzin może mieć szkodliwy wpływ na układ ruchu, powodując ból szyi, karku, ramion, pleców i miednicy. Inwestycja w ergonomiczne stanowisko pracy pozwala uniknąć leczenia skutków wielogodzinnej pracy przy biurku w szkodliwej dla naszego ciała pozycji.

Dostosowanie warunków pracy dzięki podstawom pod monitory

Zastosowanie odpowiedniej podstawki pod monitor pozwala na odpowiednie ustawienie wysokości ekranu, co zapobiega pochylaniu bądź zadzieraniu głowy. Regulowane podstawy pod monitor umożliwiają precyzyjne ustawienie wysokości ekranu, zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika. Wzrost pracownika jest jednym z kluczowych parametrów, do których należy dostosować warunki pracy przy biurku. Jeśli z jednego stanowiska na kolejnych zmianach korzystają różni pracownicy, regulowane podstawki pod monitor będą optymalnym rozwiązaniem, umożliwiając zmianę ustawień za każdym razem, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Prawidłowa postawa podczas siedzenia przy biurku

Utrzymanie prawidłowej postawy pleców i miednicy pozwala uniknąć uciążliwego bólu na koniec dnia oraz nieprzyjemnego napięcia karku i barków. Niewłaściwa postawa może doprowadzić do zwyrodnień odcinka szyjnego naszego kręgosłupa. Regulowane podstawy pod monitor przeciwdziałają występowaniu oraz potęgowaniu dolegliwości bólowych układu kostno-stawowego, ale pomagają również chronić wzrok. W jaki sposób prawidłowe ustawienie monitora przyczynia się do ochrony oczu? Otóż ekrany zamontowane na niewłaściwej wysokości wymuszają napięcie mięśni oka. Patrzenie pod niewłaściwym kątem zmusza nas do nienaturalnego wytężania wzroku przez wiele godzin.

Ergonomia pracy a organizacja pracy

Monitor na właściwej wysokości zapobiega garbieniu się. Pracownik wygląda pewniej siebie i bardziej profesjonalnie, jeśli zachowuje wyprostowaną postawę. Zapewnienie komfortowych warunków podczas pracy, pozytywnie przekłada się na jej rezultaty. W efekcie dobrego samopoczucia, praca staje się przyjemniejsza i wydajniejsza. Właściwe zorganizowanie miejsca pracy ułatwia wykonywanie codziennych czynności. Niektóre podstawy pod monitor mają szuflady, dzięki czemu możemy mieć wszystkie niezbędne akcesoria takie jak klipsy, kartki czy długopisy w zasięgu wzroku. W wybranych modelach zamontowano również uchwyt na laptop lub tablet. Kolejną zaletą jest zwiększenie przestrzeni roboczej na biurku - dzięki temu, iż podstawka pozwala na schowanie segregatorów, notatek, kalkulatora, klawiatury, czy artykułów biurowych.

Szeroki wybór nadstawek pozwala na wybranie takiej, która w pełni spełni oczekiwania przyszłego użytkownika i dopasuje się do wystroju pomieszczeń. W ofercie naszego sklepu znajdują się modele w różnej kolorystyce i stylistyce, dzięki czemu podstawki będą zarówno praktycznym, jak i estetycznym detalem.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło