Trymery do cięcia papieru

Trymery do cięcia papieru

Trymer do cięcia papieru to jeden z powszechnie używanych artykułów biurowych. Stanowi on o wiele dokładniejszą alternatywę dla tradycyjnych nożyczek biurowych. W tej kategorii oferujemy trymery do papieru i gilotyny od cenionych na rynku producentów, takich jak Dahle, Fellowes, Leitz, Rexel.

Trymer do cięcia papieru – nasza oferta

Trymery do cięcia papieru to wyjątkowo proste w obsłudze urządzenia, gwarantujące precyzję cięcia papieru, fotografii czy kalki. Sprzęty te znajdują zastosowanie w biurach, zakładach poligraficznych, punktach usługowych, jak i w domach. Oferowane przez nas modele są w stanie ciąć kartki o rozmiarze: A2, A3, A4 oraz A5. Niektóre propozycje mogą ciąć wiele kartek jednocześnie. Tego rodzaju obcinarki do papieru obrabiają materiał podczas przesuwania głowicy tnącej wzdłuż linii cięcia. Sprzęt ten ma wiele zalet. Warto podkreślić, że jest bezpieczny w użytkowaniu, poręczny i lekki. Można w nim też łatwo wymienić zużyte już ostrze. W zależności od wybranego modelu daje możliwość nie tylko cięcia, ale także perforowania, bigowania czy cięcia po fali.

Trymery do papieru - konstrukcja

Trymery do papieru inaczej nazywane są obcinarkami. Urządzenie wyróżnia się łatwością w obsłudze i prostą konstrukcją. Trymer składa się z podstawy z nożem dolnym i systemu krążkowego, który został połączony z nożem górnym. Mechanizm działania sprzętu polega przede wszystkim na ostrzu rotacyjnym, które porusza się po prowadnicy, właśnie dzięki niemu linia cięcia jest perfekcyjnie prosta. Ostrze rotacyjne radzi sobie doskonale z kartkami papieru oraz pojedynczymi arkuszami kartonu, fotografii, kalki i folii. Materiał cięty jest poprzez zastosowanie minimalnej siły nacisku dłoni, a dokładnie poprzez opuszczenie dźwigni.

Trymer do papieru a gilotyna

Gilotyny biurowe, jakie oferujemy w tej kategorii to sprzęty sprawdzające się do cięcia większej ilości plików. Ich linia cięcia jest delikatnie zaokrąglona. Cięcie przeprowadzane jest przy użyciu noża mieczowego. 

Trymery do cięcia papieru to zaś urządzenia tnące jednorazowo mniejszą ilość materiału, jednakże zapewniające wyższą precyzję. Trymery polecane są w przypadku projektów kreatywnych, w których wykorzystywana jest niewielka liczba ciętych arkuszy. Sprzęty te tną szybko i posiadają odpowiednie zabezpieczenia. W przypadku dużego nakładu polecamy gilotynę biurową, która sprawdzi się idealnie w drukarniach i introligatorniach.

Bogaty wybór przecinarek do papieru sprawi, że każdy znajdzie tu dla siebie model, który sprosta jego oczekiwaniom. Oferujemy sprzęty niezawodne o najwyższej jakości, które efektywnie tną papier.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło