Nacinarki do kartonu

 

Maszyny do opakowania ochronnego: sprytne rozwiązania od HSM

Większość firm używa opakowań kartonowych lub tektury. Niezależnie od tego, jakie produkty lub komponenty otrzymujesz w przesyłce, prawie zawsze są one pakowane przed transportem w różnego rodzaju paczki z materiałem wypełniającym. Po rozpakowaniu pojawia się pytanie: co zrobić ze zużytym kartonem? Maszyny do opakowania ochronnego marki HSM oferują w tym zakresie inteligentną alternatywę do klasycznej utylizacji materiałów opakowaniowych w pojemniku na makulaturę. Maszyny te umożliwiają przerobienie starych opakowań na materiał wypełniający przeznaczony do wysyłania paczek.

 

Sprytne rozdrabnianie kartonu

W gospodarstwach domowych karton wyrzuca się do pojemników na makulaturę. Jednak w przedsiębiorstwach generuje się często tyle kartonu, że zwykły kosz na śmieci nie wystarczy. Należy więc zaopatrzyć się w większe pojemniki, których opróżnianie często wiąże się z wyższymi kosztami.

Tymczasowe przechowywanie kartonów do momentu utylizacji może zajmować bardzo dużo miejsca. Nawet duże kontenery szybko się zapełniają, jeśli przed wyrzuceniem kartony nie zostaną manualnie rozdrobnione lub złożone. To zajmuje cenny czas, który można wykorzystać znacznie skuteczniej. Alternatywnym rozwiązaniem jest przekształcenie materiałów opakowaniowych, takich jak karton, w materiał wyściełający przeznaczony do paczek. W ten sposób można samodzielnie wyprodukować ekologiczne opakowania do wysyłanych przesyłek.

 

Niedrogie przetwarzanie materiałów opakowaniowych

Jeśli szukasz praktycznego sposobu utylizacji odpadów w firmie, być może prasy belujące są Twoim pierwszym wyborem. Zagęszczają wartościowe produkty do kompaktowych bel i pomagają zaoszczędzić miejsce podczas utylizacji. W okresie długoterminowym pomagają zaoszczędzić także energię. 

Jeśli w firmie nie tylko odbierasz paczki, lecz również je wysyłasz, zamiast w prasę belującą warto zaopatrzyć się w maszynę do opakowania ochronnego. Dzięki tej ekologicznej metodzie przetwarzania materiałów możesz samodzielnie i bezpośrednio na miejscu przekształcać zużyte kartony i pudełka wysyłkowe w materiał wypełniający paczki. Oznacza to, że możesz samodzielnie produkować karton z tektury falistej, który wyścieła i ochrania delikatne lub ciężkie artykuły podczas transportu. Ponieważ nie musisz już kupować materiału wypełniającego z kartonu, zakup niszczarki kartonów umożliwi w długim terminie na jeszcze większe oszczędności kosztów.

 

Samodzielne tworzenie materiału wypełniającego – skuteczne i ekologiczne opakowania

Zakup maszyny do opakowania ochronnego nie tylko umożliwia optymalizację kosztów procesu pakowania. Kolejnym powodem przemawiającym za przekształceniem materiału opakowaniowego w materiał wypełniający jest ekologia. Karton wyrzucany do koszy i pojemników powinien zwykle zostać poddany recyklingowi. Takie postępowanie powinno być korzystne dla środowiska. Z powodu wysokiej emisji CO2, która powstaje także podczas transportu kartonu, działanie to jest nie do końca skuteczne.

Jeśli jednak zdecydujesz się na samodzielne rozdrabnianie kartonu, aby utworzyć ochronne maty amortyzujące z tektury falistej, możesz zyskać pewność, że Twoje kartonowe śmieci nabiorą nowego życia jako materiał wypełniający opakowania.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło