Ergonomia stanowiska komputerowego: podstawy, bazy, podpórki

Podpórka pod plecy, podnóżek i podkładka pod nadgarstek – ergonomiczne wyposażenie biura

Jeśli macie Państwo okazję pracować przy biurku, siedząc na niezbyt wygodnym krześle, z pewnością wielokrotnie doświadczaliście dyskomfortu takiego jak bóle pleców czy zmęczenie rąk. Praca biurowa wbrew pozorom jest bardzo obciążająca, zwłaszcza jeśli wykonuje się ją wiele godzin w tej samej pozycji lub często korzysta z komputera. Dlatego warto zadbać o kręgosłup i kończyny, zapewniając im optymalną pozycję. Często wystarczy ergonomiczna podkładka pod mysz i nadgarstek Fellowes czy podpórka pod plecy Fellowes, aby ból i zmęczenie odeszły w niepamięć.

Ergonomiczne wyposażenie biura, uzupełnione o odpowiednio dobrany oczyszczacz powietrza Fellowes, nie tylko zapewnia komfort. Podnosi też wydajność i efektywność pracowników. Stworzenie prawidłowych warunków pracy sprawia, że wykonują oni swoje obowiązki jak najmniejszym kosztem biologicznym. Dzięki temu ich koncentracja i kreatywność utrzymują się na wysokim poziomie. Ponadto odpowiednie ustawienie mebli i sprzętów biurowych zapobiega m.in. bólom kolan i kręgosłupa, a posiadanie pod ręką wszelkich niezbędnych narzędzi zmniejsza ryzyko rozpraszania się. Nie bez znaczenia są też różne dodatkowo akcesoria, takie jak np. podnóżek ergonomiczny Fellowes czy wspomniana wcześniej podpórka pod plecy tego producenta.

Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą ergonomicznego wyposażenia stanowiska pracy, w której znajdą Państwo zarówno drobne akcesoria, np. długopisy, płyty CD czy podkładki pod dokumenty, jak i meble biurowe. Państwa uwadze polecamy m.in. stanowiska Sit-Stand, szuflady na klawiaturę oraz podstawy pod laptopy i monitory.

Jak stworzyć ergonomiczne stanowisko prac?

Na ergonomicznym stanowisku pracy monitor powinien się znajdować w odległości 60-70 cm od twarzy. Niezwykle ważne jest też dobranie krzesła o odpowiedniej wysokości. Po pierwsze stopy powinny dotykać podłoża – w przeciwnym wypadku należy zastosować np. podnóżek ergonomiczny Fellowes. Po drugie podczas pisania na klawiaturze ręce muszą tworzyć kąt prosty lub lekko rozwarty. Ponadto osoby pracujące przed komputerem powinny mieć dobrze dobraną podkładkę. Idealnym rozwiązaniem jest tu ergonomiczna podkładka pod mysz i nadgarstek Fellowes. Niezwykle istotne jest także prawidłowe oświetlenie w pracy, zwłaszcza to naturalne. Zbyt mała ilość promieni słonecznych negatywnie pływa na samopoczucie. Należy też pamiętać o odpowiedniej temperaturze powietrza, której minimalna wartość powinna wynosić 18°C.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło