Niszczarki domowe

Niszczarki domowe

Wokół nas znajduje się mnóstwo ważnych dokumentów, na których widnieją wrażliwe dane osobowe. Są one na tyle cenne, że niektórzy ludzie przeglądają śmieci, by je pozyskać. Nie chcesz, by Twoje dane wpadły w niepowołane ręce? Warto więc wyposażyć się w odpowiedni sprzęt do niszczenia umów i formalnej korespondencji. Domowe niszczarki do dokumentów zabezpieczą Cię przed kradzieżą danych poufnych.

Niszczarki domowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Duża dostępność modeli oraz nie zawsze oczywiste parametry opisujące domowe niszczarki do dokumentów powodują, że wiele osób nie wie, który sprzęt się sprawdzi u nich najlepiej. Na co warto zwrócić uwagę?

  • - Sposób cięcia. Niszczarka dokumentów do domu może wykonywać cięcia w jednej płaszczyźnie (paski) lub w dwóch (ścinki).

  • - Grubość kawałków. Przedarcie kartki na dwie części w żaden sposób nie uchroni Twoich danych. Kilkadziesiąt długich kawałków znacząco to utrudnia. Natomiast ponad sto wąskich skrawków praktycznie uniemożliwi odczytanie jakichkolwiek informacji.

  • - Stopień bezpieczeństwa. Zgodnie z normą DIN 66399 każda niszczarka dokumentów domowa posiada odpowiednią klasę zabezpieczenia. DIN 1 czy DIN 2 (przy cięciu na paski) stosowane są przy dokumentach o małej ważności. Natomiast wyższe klasy - oznaczające cięcie ścinkowe - stosowane mogą być zarówno w domu, jak i w dużych korporacjach.

  • - Wielkość. Urządzenie będzie ustawione w biurze lub salonie. Warto wybrać niewielki model, który dobrze wpasuje się w wystrój pomieszczenia i nie będzie mocno rzucać się w oczy.


Warto zapoznać się z podstawowymi oznaczeniami, które podaliśmy wyżej. Dzięki temu będziesz wiedzieć, w jakim stopniu dany model spełnia Twoje oczekiwania.

Sprawdzony i pewny sprzęt w Essi.pl

Niskiej jakości niszczarki domowe, które możesz znaleźć w innych sklepach, nie będą w stanie zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa. Tępiące się ostrza i wypadające noże powodują, że do śmieci trafiają znacznie większe kawałki dokumentów, z których specjaliści będą mogli odczytać Twoje imię, nazwisko, PESEL i wiele innych ważnych danych.

Lepiej postawić na niszczarki do dokumentów, które będą pewniakami. Domowe urządzenia, znajdujące się w naszym sklepie, zapewniają bezawaryjną i długą pracę. Jeśli nie jesteś jeszcze pewien, która niszczarka do dokumentów sprawdzi się w Twoim domu najlepiej - napisz lub zadzwoń do nas. Chętnie podpowiemy, na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę. Każdy przypadek jest inny, a nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam na dawanie najlepszych rad!

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło