WELLS AL106 oczyszczacz powietrza z filtrem Hepa 14

WELLS AL106 oczyszczacz powietrza z filtrem Hepa 14

1 249,00 zł
Brutto

EAN: 8806318200079

SKU: AL106AWA

Oczyszczacz powietrza Wells AL106AWA jest kompaktowy, funkcjonalny, skuteczny, sprytny i... w skandynawskim stylu!

Oczyszczacz Wells łączy w sobie to, czego potrzebujesz najbardziej: ciszę, komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Wells AL106AWA możesz powiesić na ścianie lub dyskretnie postawić obok biurka lub łóżka; możesz przy nim spać i pracować, usypiać dziecko albo medytować, ponieważ jest cichszy niż szelest kartek w bibliotece. I cieszyć się zdrowym powietrzem w każdej chwili swojego cennego życia!

Oczyszczacz powietrza Wells do sypialni i pracowni

Oczyszczacz powietrza Wells AL106AWA jest kompaktowy, funkcjonalny, skuteczny, sprytny i... w skandynawskim stylu! Oczyszczacz Wells łączy w sobie to, czego potrzebujesz najbardziej: ciszę, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Wells AL106AWA możesz powiesić na ścianie lub dyskretnie postawić obok biurka lub łóżka; możesz przy nim spać i pracować, usypiać dziecko albo medytować, ponieważ jest cichszy niż szelest kartek w bibliotece. I cieszyć się zdrowym powietrzem w każdej chwili swojego cennego życia!

Kompaktowy oczyszczacz powietrza Wells AL106AWA to także sprawdzony, inteligentny system filtrowania powietrza wykorzystujący tzw. zwężkę Venturiego. To nic innego jak sposób na znaczne przyspieszenie przepływu powietrza przez zestaw filtrów, co zapewnia, że czyste powietrze pojawi się w Twoim domu w jeszcze krótszym czasie.

Wysoką skuteczność zapewnia także innowacyjny kształt dysku zbierającego powietrze, oparty na systemie wgłębień i wypukłości, dzięki czemu zasysane zanieczyszczenia są ukierunkowywane wprost na filtry. To gwarancja, że żaden pyłek, roztocze czy alergen nie zostanie pominięty w procesie oczyszczania.

Złożony i efektywny system filtracji powietrza w oczyszczaczu powietrza Wells

System filtrów zastosowanych w oczyszczaczu powietrza Wells składa się z czterech poziomów:

 • Filtr wstępny z mikrofibry – usuwa duże cząstki zanieczyszczeń, takie jak kurz czy sierść zwierząt.
 • Filtr specjalny – innowacyjne i praktyczne rozwiązanie: cztery różne filtry. Każdy z nich usuwa alergeny i zanieczyszczenia charakterystyczne dla danego sezonu.
 • Filtr węglowy – usuwa nieprzyjemne, codzienne zapachy domowe oraz zanieczyszczenia mające wpływ na tzw. „syndrom chorego domu”, a zatem wszystkie LOZ (lotne związki organiczne; ang. VOC – volatile organic compounds).
 • Filtr H14 Zero Clear HEPA – najnowszej generacji filtr dostępny wyłącznie w oczyszczaczach marki Wells! Skuteczność oczyszczania tego filtra HEPA wynosi aż 99,997%* nanozanieczyszczeń wielkości zaledwie 0,3 mm. To filtr najwyższej klasy, używany powszechnie w szpitalach oraz laboratoriach, o wiele rzadziej w oczyszczaczach powietrza domowego użytku.

*Wynik ten oparty jest na skuteczności mierzonej poprzez porównanie ilości mikrocząsteczek przed i po procesie filtracji. Testy wykonano w warunkach laboratoryjnych, w związku z czym skuteczność w warunkach domowych może się nieznacznie różnić.

Inteligentne filtry specjalne* w oczyszczaczu powietrza Wells

Filtr antystatyczny, który zatrzymuje ultra drobny pył unoszący się w powietrzu. Cząsteczki takiego pyłu są mniejsze niż 0,3μm i mogą częściowo przenikać przez filtr HEPA. W zanieczyszczonym powietrzu miejskim, może stanowić on do 40% masy zawieszonych w powietrzu pyłów. W Polsce drobny pył zawieszony jest bardzo często nośnikiem m.in. benzo(a)pirenu.

Filtr z zeolitem sprawdza się przy nadmiernej ilości związków amoniaku czy formaldehydów a także związków fosforanu, jonów ołowiu, cynku, miedzi i rtęci. Wszystkie te zanieczyszczenia są powszechnie występujące w tzw. smogu angielskim, który jest dominującym typem w Polsce.

Filtr antyalergiczny zatrzymuje cząsteczki mikroplastiku oraz pyłki roślin unoszące się w naszym otoczeniu. Jest to dodatkowa ochrona przed dolegliwościami górnych dróg oddechowych. Pyłki i cząsteczki mikroplastiku wywołują objawy alergii takie jak: katar, wysypka, podrażnienie górnych dróg oddechowych, co w konsekwencji może prowadzić do wystąpienia astmy.

Filtr deodoryzujący z aktywnym węglem to wzmocniony filtr węglowy, który wyłapuje zanieczyszczenia chemiczne i zapach przez mikropory aktywnego węgla. Filtr polecany także właścicielom zwierząt, dzięki wysop\kiej skuteczności pochłaniania niechcianych zapachów.

*w  zestawie dostępny jest filtr antystatyczny, pozostałe filtry są do nabycia osobno.

Funkcje oczyszczacza powietrza Wells

Funkcja Study Mode

Oczyszczacz Wells pracuje na tyle cicho, że możesz przy nim czytać, pracować, medytować czy tworzyć – poziom hałasu jest porównywalny z najcichszym szelestem kartek w bibliotece. W trybie Study wentylator pracuje przy zaledwie 28 db.

System kontroli jakości powietrza

Faza 1. Potrójny system czujników

 • Czujnik światła – dokonuje pomiaru ilości światła w mieszkaniu i w razie potrzeby przełącza urządzenie w tryb nocny.
 • Czujnik kurzu – dokonuje pomiaru całkowitej ilości cząsteczek pyłowych i innych zanieczyszczeń.
 • Czujnik zapachów – mierzy dopuszczalną ilość szkodliwych gazów i zapachów w powietrzu.


Faza 2. Przekrojowy system wskaźników jakości powietrza

Pobiera sygnały z czujników i w zależności od wyników na bieżąco wyświetla jakość powietrza:

 • Niebieski – dobry
 • Zielony – normalny
 • Pomarańczowy – zły
 • Czerwony – bardzo zły

Oczyszczacz powietrza Wells AL106AWA –  Zwycięzca Nagrody IDEA dla Designu

Stylowe dopełnienie Twojego wnętrza

Oczyszczacz Wells  AL106AWA jest dostępny w dwóch wersjach – naściennej (oczyszczacz powietrza na ścianę). Uchwyt na ścianę należy kupić osobno. Druga wersja, to oczyszczacz do postawienia na podłodze. Urządzenie prezentuje się świetnie w każdej odsłonie. Wells wyglądem nawiązuje do skandynawskiego stylu hygge. Pokrywa jest z tworzywa imitującego estetyczną tkaninę w stonowanym kolorze, która sprawia, że twoje otoczenie stanie się przytulne i komfortowe. Co ważne – zastosowany materiał jest łatwy do utrzymania w czystości i nie zbiera kurzu!

Skuteczność oczyszczacza powietrza Wells jest zgodna z kryteriami certyfikatu CA.

AL106AWA
5 Przedmioty

Arkusz danych

Maks. powierzchnia pomieszczenia
20 m2
Ilość etapów filtracji
4, wstępny, specjalny, węglowy, Zero Clear HEPA
Jonizacja
Nie
Przepływ powietrza (w m3 /godz)
156 m3
Ilość prędkości pracy
3
Rodzaj filtra
HEPA H14
Węglowy
Tryb nocny
Tak
Poziom głośności (maks)
28 dB
Dyfuzja olejków eterycznych
Nie
Zużycie energii
25 W
Gwarancja na urządzenie
2 lata
Wymiary (Wys. x Szer. x Gł.)
360 x 360 x 173 mm
Waga w kg
5
Kolor
Biały
Timer
Tak
Czujnik zanieczyszczeń
VOC (lotnych związków organicznych)
pyłowy (PM2,5)
Wskaźnik jakości powietrza
Tak
Wifi
Nie
Blokada rodzicielska
Tak

Specyficzne kody

Pobierz

Instrukcja obsługi AL106

Instrukcja obsługi Wells 106

Pobierz (663.51KB)

Może ci się spodobać również

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło