• Obecnie brak na stanie
Miernik jakości powietrza EcoLife AirSensor (PM2.5, VOC, wilgotność)

Miernik jakości powietrza EcoLife AirSensor (PM2.5, VOC, wilgotność)

499,00 zł
Brutto

EAN: 5903641421508

SKU: AIRSENSOR_ECL01

EcoLife AirSensor to miernik jakości powietrza, którego zadaniem jest pomiar stężenia pyłów (PM2.5 i PM10), lotnych związków organicznych (VOC), a także temperatury, wilgotności i ciśnienia powietrza. Urządzenie zostało zaprojektowane przez zespół naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pełne jest autorskich, innowacyjnych rozwiązań pomiarowych, przekazujących precyzyjne pomiary stężenia zanieczyszczeń. Użytkownik uzyskuje także możliwość odczytu danych z poziomu aplikacji mobilnej. Miernik jest przeznaczony do stosowania wewnątrz budynków. Produkt doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie dla oczyszczacza powietrza.

Funkcjonalność i wyjątkowy design

Nietuzinkowy design urządzenia, na który składa się wysokiej jakości obudowa i kolorowe podświetlenie, informujące nas o jakości powietrza, zostały uhonorowane srebrnym medalem European Product Design Award 2017. Jego wzornictwo doczekało się także drugiego miejsca w konkursie International Design Award – jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Nowoczesność i minimalizm całości doskonale odnajdą się w każdym wnętrzu.

 

5 precyzyjnych czujników w EcoLife AirSensor

Wyjątkowo szybki i precyzyjny pomiar poziomu zanieczyszczeń jest zasługą aż 5 precyzyjnych czujników:

  • pyłów PM2.5 i PM10,
  • lotnych związków organicznych,
  • wilgotności,
  • temperatury,
  • ciśnienia.

Unikatowy kanał wlotowy, w połączeniu z czujnikiem HPMA115S0-XXX wykorzystuje do pomiaru metodę rozpraszania światła, która pozwala na uzyskanie danych o dokładności 15 μg/m3 do 100 μg/m3. Błyskawiczny czas reakcji poniżej 6 sekund umożliwia szybkie przekazanie informacji do użytkownika. Dzięki innowacyjnej technologii, zwiększającej dokładność pomiaru pyłów o 5%, urządzenie zostało uhonorowane nagrodą podczas gali CES Asia 2017 Innovation Awards.

Wygodna obsługa z dowolnego miejsca na świecie

Do odczytu parametrów z czujników zastosowanych w Air Sensor otrzymujemy dostęp po zainstalowaniu prostej w obsłudze aplikacji mobilnej, dostępnej w sklepie App Store i Google Play. Poza sprawdzeniem temperatury, wilgotności, ciśnienia i stężenia zanieczyszczeń zyskujemy również dostęp do informacji o jakości powietrza z dowolnego miejsca w Polsce. Wysoka funkcjonalność urządzenia została doceniona przez samych użytkowników, co zaowocowało otrzymaniem drugiego miejsca w konkursie LastGadgetStanding.

Miernik EcoLife AirSensor będzie stanowił idealny wybór dla szkół, przedszkoli i wszystkich innych miejsc, w których kontrola nad parametrami powietrza ma istotne znaczenie. To także kolejny dowód na to, że polska myśl technologiczna ma się świetnie. I ma potencjał do tego, by podbijać świat.

Czujnik powietrza EcoLife AirSensor

Miernik EcoLife AirSensor będzie stanowił doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, dla których jakość powietrza pozostaje jednym z kluczowych parametrów do utrzymania codziennego komfortu. Z powodzeniem odnajdzie się w domach osób cierpiących na choroby układu oddechowego, alergie czy nowotwory. Dodatkowa funkcja pomiaru ciśnienia – wbrew pozorom niestanowiąca rynkowego standardu – z pewnością zostanie doceniona przez meteopatów. To także doskonały wybór dla rodziców, pragnących podejmować świadome decyzje o aktywności dzieci poza domem, a także sportowców, ćwiczących na świeżym powietrzu.

Parametry techniczne miernika EcoLife AirSensor

dokładność: ±15 μg/m3 do100 μg/m3

prąd maksymalny: 500 mA

średni pobór mocy: 250 mW

temperatura pracy: -10 do 50°C

zasilanie: 5V DC (micro USB)

Miernik jakości powietrza EcoLife AirSensor zasilany jest poprzez znajdujący się w zestawie 60-centymetrowy kabel Micro USB i nie posiada wbudowanego akumulatora. Takie rozwiązanie pozwala zapomnieć o potrzebie posiadania baterii czy możliwości rozładowania urządzenia w nieodpowiednim czasie.

AIRSENSOR_ECL01

Arkusz danych

Wymiary (Wys. x Szer. x Gł.)
65 x 65 x 65 mm
Waga w kg
0,21
Kolor
Biały
Czujnik zanieczyszczeń
VOC (lotnych związków organicznych)
pyłowy (PM2,5)
Wifi
Tak

Specyficzne kody

Może ci się spodobać również

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło